Ще 12 років тому 5 липня був отданий перший наказ по новоствореній військовій частині – 26 артилерійській бригаді.


Історія 26 абр бере свій початок у 1943 році, коли була сформована була сформована 117 стрілецька дивізія пізніше переформована на танкову. А 1-го грудня 1987 року навчальна танкова дивізія була уже виведена зі складу 8 Танкової армії і реформована в 119 гвардійський навчальний центр Прикордонного Військового Округу.

Згодом, 1-го грудня 2000-го року на базі 119 навчального центру була сформована 62 окрема механізована бригада. Саме її наступницею і стала 26-а артилерійська бригада, яка була сформована у 2004 році на підставі Директиви Міністерства оборони України № 312/1/014 від 18 червня 2004 року.


На річницю бригади прибуло багато гостей – Мер міста Бердичів, керівний райдержадміністрації, заступник начальника Генерального штабу – керівник ракетних військ та артилерії…
Звичайно з привітаннями завітали і представники нашого 12 омпб.


З музикальними привітаннями приїхали і наші давні друзі – Фемій Мустафаєв та Анжела Ярмолюк які зі своєю програмою патріотичних та мотивуючих пісен вкотре змогли надихнути наших воїнів.


Дуже запам’ятався і виступ дитячого гуртка які присвятили свою пісню та танок Державному прапору України.


Під час урочистого зібрання багатьом військовослужбовцям були оголошені подяки, вручені грамоти, нагороди та цінні подарунки. Проте мабут найкращий подарунок зробив зв’язківець бригади, Олександр Журавльов, який намалював фантастичну картину і подарував її гарнізонному будинку офіцерів, щоб всі покоління завжди пам’ятали вклад артилерістів у цій не оголошеній війні.

Від імені командування та особового складу 12 окремого мотопіхотного батальйону ще раз щиро вітаємо наших бойових побратимів 26 бердичівської артилерійскої бригади з Днем народження їх частини. Ми завжди пам’ятаємо чий піт рятує кров піхоти.
Слава українській армії! Слава українським артилеристам! Слава Україні!