Наш 12 окремий мотопіхотний батальйон по праву пишається своєю розвідкою яка не раз добувала важливу інформацію, часто працюючи “за нулем”. Проте завжди є місце для професійного росту та вдосконалення власних навичок. Ми вже писали про курси з топографії для наших розвідників, а зараз пропонуємо подивитися на іспит з курсу розвідників який проводили інструктори з центру військово-патріотичної підготовки “Каскад 15” підсумком якого стає отримання берету розвідника.


Іспит відбувався протягом двох днів. У перший день проходило тестування з фізичної підготовки та теоретичних знань. За його підсумками до другого етапу не було допущено майже половину групи – 8 з 12.


Протягом другого дня розвідникам потрібно було виконати ряд практичних завдань. Першим з яких було завдання з орієнтування: необхідно пройти по вказаному маршруту на якому знайти та знищити 5 цілей.


Це може здатися простим, але лише на перший погляд – інструктора встановили на шляху розвідників розтяжки з сигнальними ракетами у якості імітації мінного поля щоб примусити групу змінити маршрут, та у якості ще одного сюрпризу – влаштували засідку з кулеметом та снайпером!


Ось розвідники знайшли одну з контрольних точок та замінували її. Пуски сигнальних ракет сигналізують нам що ціль знищено!


Потрапивши в засідку біля самого фінішу розвідники швидко зреагували та під прикриттям димової завіси відійшли. Проте не обійшлося без “пораненого” якого теж довелося евакуйовувати під “вогнем”.


Після орієнтування було тестування з вогневої підготовки. Бійці демонстрували навички зі стрільбі у русі зі стрілецької зброї. Спочатку індивідуально, а потім і групою імітуючи напад противника.


Наступним етапом було проходження “тропи розвідника”. Звичайно тропа вийшла дещо імпровізована, адже все це відбувалось не в учбовому центрі, а безпосередньо в зоні проведення АТО, проте інструктори “Каскад-15” знайшли гідну наших розвідників полосу випробувань.


Тут необхідно пройти вказаним маршрутом долаючи різноманітні перешкоди, замінувати необхідний об’єкт, та дістатися фінальної точки – умовного “штабу” противника.


Це випробовування виконується групою, адже справжня війна це не голівудський бойовик, тут герої-одинаки довго не живуть.


У проходженні тропи розвідника від кожного залежить успіх всієї групи, і нікому не хочеться підставити своїх товаришів. Тому кожний викладався по-максимуму.


Під час цього етапу крім перешкод розвідникам довелося і переносити один-одного (а зі зброєю та боєкомплектом вага “пораненого” значно більша за 100 кг!), і повзти по-пластунськи, і стрибати…


І ось нарешті “штаб” – тут розвідники відпрацьовували штурм будівлі проводячи швидку зачистку, кімнату за кімнатою.


Що ще має вміти справжній розвідник? Звичайно володіти навичками рукопашного бою для виведення противника за ладу без зайвого галасу. Тому наступним етапом звичайно було тестування з рукопашного бою, та знешкодження вартового. Для цього необхідно відразу відібрати його руку від зброї та закрити йому рота щоб він не підняв тривогу. І хоча на іспиті наш умовний “вартовий” звичайно знав що зараз буде атакований і був до цього готовий, проте підняти галас так і не встиг.


Другий день іспиту для розвідників почався з самого ранку і продовжувався дотемна практично без відпочинку, проте всі 12 бійців з честю виконали всі вправи та показали себе гідними права носити зелений берет розвідника, який їм було вручено інструкторами.
Командування та особовий склад щиро вітає наших розвідників з успішним складанням цього непростого іспиту, та ще раз дякує центру військово-патріотичної підготовки “Каскад 15” за проведене навчання.